Bank of America Raporundan Sonra Bu Altcoin Çakılabilir!

Analistlere göre, lider altcoin Ethereum’un (ETH) fiyatı 1.688 doların altına düşme ve daha düşük destek arama riskiyle karşı karşıya. Zira XRP’nin ETH’yi geride bırakma ihtimaline işaret eden analistlere göre, en kötü durum senaryosunda, BofA raporunun ardından yüzde 17’lik bir düşüş daha olacaktır. İşte en büyük altcoin olan ETH’ye yönelik beklentiler…

Lider altcoin için için düşüş beklentisi

Analist Filip L.’e göre Ethereum (ETH) fiyatı kötüye gidiyor. Ayrıca Bank of America (BofA), Ethereum ağının hızı yakında artmazsa kullanımda bir düşüş öngören bir analist notu yayınladı. Bunun ardından Ethereum boğaları şaşkına döndü. En endişe verici olan şey, raporun, “ağlarını zamanında yükseltmeyenlerin yok olmaya mahkum oldukları” mesajıyla bitmesidir. Analiste göre kayıplar hâlâ nispeten kontrol altına alınmış olsa da, rapor daha yaygın hale geldikçe, yüzde 17’lik bir düşüş ihtimali var. Yani analiste göre bu durum daha ciddi hale gelebilir. Rapora göre ağ hızı düşüş yaşadığı için Ethereum fiyatı basit bir unsur olarak düşüyor.

ETH’nin ardından gelen en büyük kripto paralardan olan Ripple’ın XRP’sinin fiyatı, bu hafta geri adım atan Ethereum fiyatına karşı mükemmel performans gösteriyor. Bu nedenle analiste göre Ethereum traderları bunu iyi karşılamayabilir. Korelasyondaki bozulmanın ve yön algısındaki sapmanın nedeni Bank of America’dan gelen bir analist raporundan geliyor. BofA analistleri, Ethereum ağının hızının yeterince artmadığını ve hala kripto para birimi olarak ilk 2’de almak istiyorsa bir yükseltme yapılması gerektiğini belirtiyor.

Hangi seviyelere dikkat edilmeli?

Analist Filip L.’e göre bu rapor daha yaygın hale geldiğinde ETH sert bir şekilde düşüyor olabilir. Zira, hedge ve yatırım fonları genellikle tüm verileri hafta sonu analiz eder ve pozisyonlarına Pazartesi günü karar verir. Analiste göre en iyi durum desteği 1.635 dolarda bulunuyor ve yalnızca yüzde 8’lik kayıplar fiyatlandırılırken, en kötü durum senaryosu olan yüzde 20’ye yakın kayıpların 1.450 dolara doğru hesaba katılması gerekiyor.

Çoğu zaman analist raporları, bir gruptan yalnızca bir kişinin görüşlerini sunar ve bir sonraki büyük katalizör veya başlık kendini gösterdiğinde hızla göz ardı edilebilir. Analiste göre geçen haftaki karamsar ruh hali biraz solmaya başlarsa, Ethereum fiyatı daha da yükselebilir. En azından 1.928 dolardan bir test görülebilir. Yazım sırasında, Kriptokoin.com verilerine göre Ethereum; son 24 saatte yüzde 1’lik bir düşüş ile 1.766 dolardan el değiştiriyor. Kripto para, 212 milyar dolarlık piyasa değeri ile ikinci sırada.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir