İşte HÜDA PAR’la görüşen 6’lı masa liderleri

  • HABER7

2023 seçimlerinde Başkan Erdoğan ve Cumhur İttifakı’nı destekleyeceğini ilan eden HÜDA PAR’a yönelik karalama kampanyası yürüten 6’lı masa liderlerinin bu parti ile geçmişteki temasları gündem oldu.

Haber7’nin “6’lı masadan HÜDA PAR riyakarlığı! Hani ‘Hizbullah’tı?” başlıklı haberiyle kamuoyu gündemine taşıdığı haber büyük yankı uyandırdı.

6’lı koalisyon masası paydaşlarından İyi Parti, Saadet Partisi, Gelecek Partisi ve Deva Partisi’nin liderler düzeyinde görüşme sağladığı HÜDA PAR’la CHP’nin il başkanı üzerinden temas kurduğunu ortaya çıkarmıştık.

Gazeteci Yazar Zafer Şahin, CNN Türk ekranlarında bu gerçeği dile getirdi.

Zafer Şahin, “Mart 2021-Ağustos 2021 döneminde Millet İttifakı’nı oluşturan bütün siyasi partilerin yasal bir parti olan HÜDA PAR’la görüştüğünü, bir partinin HÜDA PAR’a ortak liste teklifinde bulunduğunu” söyledi.

HEPSİ GÖRÜŞTÜ

İYİ PARTİ: 24 Mart 2021’de üst düzey görüşme gerçekleştirildi. İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, dönemin HÜDA PAR Genel Başkanı İshak Sağlam ile bir araya geldi.

SAADET: SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, son olarak 14 Nisan 2022’de HÜDA PAR’ı ziyaret etti. Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu, 10 Mayıs 2018’de yaptığı açıklamada ise, HÜDA PAR ile ortaklık temaslarına dair, “Şu ana kadarki görüşmelerimizde gündeme gelmedi ama istişarelerimizde gündeme gelebilir. Onlara meyledenlerden isimler de listelerde yer alabilir.” dedi.

GELECEK: Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, 23 Aralık 2020’de HÜDA PAR’ı ziyaret etti. Davutoğlu, 10 Haziran 2021’de de HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu ile görüştü.

DEVA: Demokrasi ve Atılım Partisi (Deva) Genel Başkanı Ali Babacan, 16 Ekim 2020’de dönemin HÜDA PAR Genel Başkanı İshak Sağlam ile ikili görüşme gerçekleştirdi.

CHP: CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, eski HÜDA PAR İstanbul İl Başkanı Erdal Elibüyük ile 17 Mart 2021’de görüştü. Elibüyük, CHP’li Kaftancıoğlu’nun kendisine kahve içme davetinde bulunduğu ve de en kısa zamanda davetine icabet edeceğini açıkladı.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir