Volkan Demirel, Beşiktaş maçı sonrası konuştu! ‘Tanıdığım 100 insan varsa 50’sini kaybettim’

Beşiktaş ile Atletico Madrid, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen yıkıcı depremler nedeniyle özel maç oynadı. Tüm gelirlerinin depremden etkilenen 11 ile gönderileceği karşılaşmayı Siyah-Beyazlılar 2-0 kazandı. Depremi Hatay’da yaşayan ve sonrasında adeta şehrin sesi olarak taraflı tarafsız herkesin sesi olan Volkan Demirel de mücadele için Vodafone Park’taydı. Karşılaşmanın ardından konuşan genç hoca, Atletico Madrid ve Beşiktaş’a bu anlamlı maç için teşekkür etti.

ANLAMLI MAÇI BEŞİKTAŞ KAZANDI

Beşiktaş, tüm geliri depremzedelere bağışlanacak olan maçta İspanyol devi Atletico Madrid’i konuk etti. Vodafone Park’ta oynanan anlamlı maçta Beşiktaş rakibini 2-0 yenmeyi başardı. Beşiktaş’a galibiyeti getiren golleri 25. dakikada Gedson Fernandes ve 88. dakikada Kevin N’Koudou kaydetti. Karşılaşmanın bilet satışından elde edilen gelirin tamamı deprem bölgelerine gönderilecek.

‘OLAY DAHA FARKLI BOYUTTA’

Hâlâ çok üzgün olduğunu kaydeden Demirel, “Çok zor zaman geçirdik, hala geçirmeye devam ediyoruz. Yaşadıklarımı dün gibi hatırlıyorum. Tekrarlanmamasını diliyorum. Deprem bölgesi için yapılması gereken o kadar çok şey var ki… Televizyondan bakınca olay daha farklı boyutta. İnsanların neye ihtiyacı olduğunu öğrenmek için, orada zaman geçirip yaşamak gerekiyor” dedi.

‘HATAY’DAKİ İNSANLARA DEĞERLİ HİSSETTİRMEMİZ LAZIM’

Felaketin boyutunu bir kez daha anlatmaya çalışan Volkan hoca, “Şu an yapılacak en güzel şey, yan yana durup Hatay’daki insanlara değerli hissettirmek. Ben oraya her gittiğimde insanlar umutlanıyor. Hatay’a gittiğimde tanıdığım 100 insan varsa 50’sini kaybettim” ifadelerini kullandı.

VOLKAN DEMİREL SON OLARAK ŞUNLARI SÖYLEDİ:

“Benim görevim futbol. Futbolla oradaki insanların yanında olmaya çalışacağım. Ben ekrana çıkıp insanların acılarını hatırlamasını istemiyorum. Bugün de burada bir futbol organizasyonu olduğu için konuşuyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir