WhatsApp bir ülkede daha yasaklanabilir!

Meta şirketi, WhatsApp’ın uçtan uca şifrelemeyi yasaklamaya çalışan çevrimiçi güvenlik yasa tasarısındaki gerekliliklere uymayı reddedeceğini ve hizmetin Birleşik Krallık’taki geleceğini şüpheye düşürdüğünü söyledi.

İNGİLTERE UÇTAN UCA ŞİFRELEME ÖZELLİĞİNİ ZAYIFLATMAK İSTİYOR

The guardian’ın haberine göre, Meta’nın WhatsApp başkanı Will Cathcart, hükümetin internet düzenlemesini görüşmek üzere yasa koyucularla bir araya geleceği İngiltere ziyareti sırasında yaptığı konuşmada, tasarıyı şu anda batı dünyasında tartışılan en endişe verici mevzuat parçası olarak nitelendirdi. konuyla ilgili açıklamalarına devam eden WhatsApp başkanı:

WHATSAPP YASAKLANABİLİR

Uçtan uca şifreleme özelliği konusunda WhatsApp’a karşı ısrarlı bir tutum sergileyen İngiltere, özelliğin zayıflatılmasını istiyor. İngiltere’nin bu isteği, mesajların yasa dışı içeriklere karşı kullanılmasını engellemek için dile getirdiği söyleniyor.

Teknoloji ve sosyal medya şirketleri uçtan uça şifreleme özeliğinin mesajları bilgisayar korsanlarından korumak için gerekli olduğunu savunuyor. WhatsApp’ın İngiltere hükümetinin bu isteğine red yanıt vermesi durumunda, uygulamanın İngiltere’de yasaklanma riskini artırabileceği iddia ediliyor.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir