Dikildiği yıl meyve veren saksı meyvesi, emekli bankacı Yunus amcanın yeni gelir kapısı oldu

Yunus amca, saksı meyveciliğine ilk olarak 3 yıl önce başladı. Yunus amca, “Emekli olunca hobi olarak saksı meyveciliği yapmaya başladım. İlk başlarda çok başarılı olamadım ama sonradan öğrenerek başarılı oldum. Diktiğim yıl meyve veren saksı meyveleri, oldukça ilgi görüyor. İstanbul’un yanı sıra Türkiye’nin birçok iline satıyorum. Saksı meyveciliğiyle iyi bir gelir elde ediyorum” dedi.

Yunus amca, saksı meyveciliği yapmak isteyenlere de tavsiyelerde bulundu. Amca, “Saksı meyveciliği yapmak isteyenler, öncelikle iyi bir araştırma yapmalılar. Dikilecek meyvelerin özelliklerini iyi bilmeliler. Ayrıca, saksı meyveciliğinde kullanılan toprak ve gübre de çok önemli. Kaliteli toprak ve gübre kullanmak, meyvelerin daha verimli olmasını sağlıyor” diye konuştu.

Yunus amcanın ürettiği saksı meyveleri, İstanbul’un yanı sıra Türkiye’nin birçok ilinde ilgi görüyor. Amca, ürettiği meyvelerin, hem sağlıklı hem de lezzetli olduğunu söylüyor.Dev saksıların içine ektiğim meyve fidanları yoğun ilgi ile karşı karşıya kalırken Göç, “Bu güne kadar fıstıkçamı fidanlarını saksılarda satışa sunduk. Şimdi de kayısıdan kiraza ve elmaya kadar değişik meyve fidanlarını saksılara diktik. Böyle olunca bu ağaçları her mevsim dikmek mümkün. Dikildiği yıl da meyve veriyor. Saksıdaki meyve ağaçları ilgi gördü” sözlerini dile getirdi.

Saksı meyveciliği, son yıllarda oldukça popüler hale gelen bir hobi. Dikildiği yıl meyve veren saksı meyveleri, hem bahçesi olmayanlar hem de balkonunda meyve yetiştirmek isteyenler için ideal bir seçenek.
Saksı meyveciliği yapmak isteyenler, Yunus amcadan da bilgi alabilirler. Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde bir işletmeci olarak faaliyet gösteren Yunus Göç, tek tek elleriyle ektiği meyve fidanlarını yetiştirmeye devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x